Kudüs’ün Özgürleşmesi İçin Teklifler
24 Mayıs 2018 Furkan Nalçacıoğlu

Kudüs’ün Özgürleşmesi İçin Teklifler

KUDÜS bir günde kaybedilmedi, bir günde de kazanılmayacak!

Bu yüzden öncelikli hedefimizin, KUDÜS’ü anlamak olması lazım! Bunun için KUDÜS okumaları yapmamız şart! Yoksa KUDÜS zamanla kalplerimizden silinir ve yaşanan hadiseler karşısında tepkisiz kalırız!

Donanımlı Bir Müslüman

Diğer bir hedefimiz ise kendimizi dinî ve ilmî yönden eğitmek olmalı. Bu da uzun süreli bir çalışma ile olur. Meyvesi bir günde alınmaz ama en önemli ve etkili çalışma bu olur! Hedefimiz her zaman daha iyi bir Müslüman olmak olsun... Yetişmiş bir MÜSLÜMAN!

Sonra Peygamber Efendimiz aleyhisselam’ın dediği gibi Kudüs’e ZEYTİNYAĞI yollamalıyız (Yani maddi yardım)! Bugün binlerce kardeşimiz ya şehit oldu ya da yaralandı. En azından yaralarını saralım, bir öğünlük de olsa karınlarını doyuralım, ihtiyaçlarını karşılayalım! Sadece şahsımızla da kalmayalım. KUDÜS için ZEYTİNYAĞI PROJELERİ başlatalım! Bulamadıysak, bir miktar kendimiz yollayalım.

Bir Kudüs Kumbaramız Olsun

Bir KUDÜS KUMBARASI ayarlayalım! Ve harçlıklarımızdan artırdığımız paralar ile KUDÜS’Ü ziyaret edelim! Kardeşlerimiz bizleri bekliyor… Bizleri gördükçe yalnız olmadıklarını, Müslümanların KUDÜS’Ü sahipsiz bırakmadıklarını anlıyorlar!

Bu süreçte sosyal medyayı kullanmayalım mı? Elbette kullanalım ama içi dolu bir şekilde kullanalım! “Kahrolsun israil!” demek ile israilin kahrolmayacağının bilincine varalım! Kullanalım, hatta KUDÜS DAVASINI en üst sıralara taşıyalım! Ama bununla yetinip, “benim CİHADIM BİTTİ!” diyerek asıl işlerimizi unutmayalım! Elimden bir şey gelmiyor demeyelim! En azından saydığımız maddeleri yerine getirelim! Emin olalım ki çok şey değişecek!

Duasız Bir Hiçiz

Ve son olarak “Allah’ım! Ben bu ellerle bir şeyler yapmaya çalıştım. Gücüm bu kadarına yetti. Gücümün yetmediği şeyleri de senden istiyorum.” diyerek dua edelim! Çalışma olmadan sadece dua ile KUDÜS’ÜN özgürleşmeyeceğini bilelim! Duaların arkasına saklanarak gönüllerimizi teskin etmeye çalışmayalım!

Aksi takdirde günü kurtaracak mitingler ve sloganlar ile ne KUDÜS kurtulur ne de ÜMMETİN DİRİLİŞİ gerçekleşir!

Günlük planların yerine, belki de YÜZ yıllık projeler ortaya koymalıyız ki KUDÜS kurtulsun, ÜMMET yeniden DİRİLSİN!

Allah yar ve yardımcımız olsun... Çalışmalarımız KUDÜS’ÜN ÖZGÜRLÜĞÜNE, ÜMMETİN DİRİLİŞİNE VESİLE OLSUN...

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Ekim 2020

Reklam

Başyazılar

BAŞYAZI-Hayattan Daha Güçlüsün

Nureddin SOYAK

Ekim 2020

BAŞYAZI- Ailenin Önemi

Nureddin SOYAK

Eylül 2020

BAŞYAZI-Yakınlığın Kime?

Nureddin SOYAK

Ağustos 2020

Video