KUDÜS YÜCE BİR DAVA
Temmuz 2021 Baciyan Editör A- A+
A- A+

KUDÜS YÜCE BİR DAVA

“Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor.” (İbrahim/42)

Konuşan ve yaşayan bir tarihtir Kudüs. Kudüs bereketin merkezidir. Kerim kitabımızda ki nice surelerin ve ayetlerin tecelligahı, nice kıssaların zuhur yeridir. Kudüs’te Âl-i İbrahim’le kucaklaşır, Âl-i İmran ile kaynaşırsınız. Hz. Meryem mihraptan gülümser size, Hz. İsa ve havariler ile son akşam yemeğinde buluşursunuz. Hz. Zekeriya’nın duasına el açar, Hz. Yahya’nın kulluğuna hayran olursunuz. Nebi Musa ile çölde karşılaşır, Hızır’la yolculuğunun serencamını dinlersiniz. Hz. Davud’un Zebur okuyuşuna kulak verir, Hz. Süleyman’la mabedin ihtişamını seyre dalarsınız. Hz. Yakup ile Yusuf’a gözyaşı döker, kavuştukları gün vuslatın sevincini yaşarsınız. Alemlere rahmet Yüce Resulümüzün imametinde enbiya efendilerimizle saf tutar, onu sırtında taşıyan Burak’a imrenerek bakarsınız. Velhasıl Kudüs size sıla olur ve siz ezelden Kudüslü olduğunuzu anlarsınız.

Sevgili Baciyan okurları bu sayımızda elimizden geldiğince her köşemizde Kudüs konusunu anlatmaya çalıştık. Faydalı bir çalışma olması dileğiyle. Allah’a emanet olunuz.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Temmuz 2021

Sayı: 70

Baciyan Arşiv