İLKADIM'DAN-Önce Baciyan
Nisan 2019 Editör A- A+ Sesli Dinle    |  
Sesli Dinle    A- A+

İLKADIM'DAN-Önce Baciyan

Kıymetli Okuyucu;

İlkadım dergisi Nisan 2019 tarihine isabet eden 369 numaralı yeni sayısıyla karşınızda.

Dergimiz adım adım 400. sayısına doğru ilerliyor. Hemen yanımızda Kadın ve Aile ekimiz Baciyan ile, heyecanlı gençlik dergimiz Genç Adam’ı da anmadan geçemeyiz.

Baciyan 60. sayısını geride bıraktı, 61 sayısına hazırlanıyor. Genç Adam ise yıldönümü yaşayacağı Mayıs’ta 25. sayısını istifadenize sunmanın gayretinde. Her iki (ek) dergimizin de üçer aylık periyotlarla yayınlandığını hatırlatmakta fayda görüyoruz.

Genç Adam dergimiz her yeni sayısını potaya atılmış birer üçlük olarak değerlendirirken okuyucularını güldürürken düşündürüyor.

Baciyan’ın hedefinde ise Kadın ve Aile var. Tıpkı toplumun temelinde ailenin, ailenin temelinde de kadının yer alması gibi…

Baciyan demişken merhum Zeki Soyak hocamızın eline dergimiz geçtiğinde İlkadım’ın yanında Baciyan da varsa öncelikle Baciyan’ı okuyup incelediğini dipnot olarak hatırlatmak isteriz.

Dergicilik mevzusunda “asıl” dergiyi inceledikten sonra “ek” olarak yayınlanan dergileri sadece birer ek olarak görmemek, kendi içlerinde özerk olduklarını ve kendilerine özel konuları, asıl dergiye bir ilave olarak işlediklerini bilmek gerek ve ekleri öyle değerlendirmek gerek.

Böylece kendilerini küçük görme, hafife alma, yeterince önemsememe gibi basit hatalara düşmekten kendimizi kurtarmış oluruz.

&

Bahar’ın müjdecisi Mart ayı bitti, ilk günü şaka ve komikliklere malzeme yapılan Nisan geldi.

Mart ayının son gününe denk gelen yerel seçimlerde gerçekleşecek sonuçların ülkenin en küçük beldesinden en büyük büyükşehrine kadar hayırlı sonuçlara vesile olmasını Rabbimizden temenni ederiz.

Her yerde ve bölgede kazanan isimler, partiler değişecektir ama asıl kazananın ülke, ümmet, insanlık, ehliyet, liyakat gibi olmazsa olmaz hasletler olmasını ümit ediyoruz.

İsimlerin geçici, değerlerin ise kıyamete kadar kalıcı olduğuna iman ettiğimiz şu dünyada biz insanlara asıl lazım olanlar listesinde en başlarda bu güzelim özellikler ve kavramlar bulunuyor.

O yüzden nice kimseler vardır ki “galiptir bu yolda mağlup” cümlesi içerisinde değerlendirilebilirler.

&

Dergimizin bu ayki kapak dosyasında Muhammed Çelik, Hacı Bayram, Mehmet Derin, Muhammed Çelik ve Hamdi İlik gibi emektar kimselerin imzaları var.

Köşe yazarlarımız her ay olduğu gibi bu ay da koca bir teşekkürü hak ediyor. Çünkü her ay yani düzenli aralıklarla, kendini tekrar durumuna düşmeden ve belirli bir disiplin içerisinde üstelik de nitelikli yazılar hazırlamak kolay bir iş değil.

En büyük teşekkür ise her ay editör yazımızın baş kısmında “Kıymetli Okuyucu” diye hitap ettiğimiz siz kıymetli okuyucularımız için.

Allah’a emanet olun.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Nisan 2019

Sayı: 369

İlkadım Arşiv