İLKADIM'DAN-İnternet Dergiciliğinde 1 Yıl
Ocak 2019 Editör A- A+ Sesli Dinle    |  
Sesli Dinle    A- A+

İLKADIM'DAN-İnternet Dergiciliğinde 1 Yıl

Kıymetli Okuyucu;

İlkadım dergisi internet dergiciliğinde bir yılı geride bıraktı ve ikinci yaşına girdi. Çeyrek yüzyıllık matbuat hayatını dikkate alarak internet dergiciliğinde geçirdiğimiz süreyi değerlendirirsek henüz emekleme aşamasında olduğumuzu ancak çabucak yürümeye başlama niyetini taşıdığımızı söyleyebiliriz.

12 sayıdır evlerinize kapıdan değil, cebinizden giriyoruz. Sayfalarımızı artık dil ucunda ıslatılan parmakla değil, dokunmatik ekranlarda sağa-sola, aşağı-yukarı yapılan kaydırma hareketleriyle çeviriyorsunuz.

İnternet yayıncılığına geçtiğimiz son bir yıldan bu yana bir avuç kadar bir dergi olduk çıktık. Artık poşetlerde, dosyalarda, koltuk altındaki kitapların arasında, sırt çantalarında değil, pantolon ve ceket ceplerinde taşınıyoruz. Yılların verdiği tanışıklık sayesinde en tevazulusundan gönüllerde ve baş üstünde yer edindiğimizi unuttuğumuzu sananlara durumun hiç de öyle olmadığını hatırlatırız.

2018 yılı arşivimizi internet dergiciliğinde geçen ilk yılımız olarak anacağız, anlatacağız. “Marifet iltifata tâbî imiş.” diyorlar. “Mefkuremiz İslam’dır” inancıyla hazırlamaya çalıştığımız her sayımızda takdir elbette önce Rabbimizin, sonra değerli okuyucularımızındır.

Hakk Teâlâ’nın rızasını hedef edinerek kaleme aldığımız, klavye tuşladığımız her satırda cehennemden uzaklaşıp cennete daha da yaklaşabilmeyi ümit ediyoruz. Gayretlerimizi baştan sona bütün ayrıntılarıyla görüp mükafatlandıracak olan Allah’tır. Rabbimizin rızası da muradımıza muvafıksa ne mutlu bizlere.

“Genç, inancı ve idealleri uğrunda fedakârlık yapabilendir.” şeklindeki güzelim tanımla hareket edersek İlkadım’ın her bir yazarıyla tam bir genç işi olduğu sonucuna rahatlıkla varabiliriz.

Mustafa Ağırman 65 yaşında genç bir profesördür. Yaşına göre ne kadar da genç olduğunu Cihad Dersleri köşesinde yayınlanan yazılarını takip edenler iyi bilir. Hamdi Öz torun sahibi bir memurdan daha çok genç, nükteli bir hocadır. Maveradan Maceraya köşesindeki yazılarını okuyanlar karşısında uzay çağının Nasreddin Hocalarından birini görür.

Abdullah Gülcemal ülke kamuoyuna mal olmuş kimselerle tanışıyor olma tecrübesine sahip genç bir şairdir. La Havle köşesini ihmal etmeyenler heyecanlı ama ayakları yere basan kalemden yapılmış bir kılıç görecektir.

Birbirinden fedakâr Nureddin Soyak, Selim Armağan, Mahmut Aveder, İbrahim Çiftçi, Ömer Faruk Özcan, Nuri Ercan, Atilla Değirmenci, M. Selçuk Özdoğan… Her biri kendine has üslupları, ciddiyeti, tebessümü, tavırları, davet ve çağrılarıyla dertli birer gençtir. Bu yönüyle İlkadım dergisi tam bir genç işidir.

Yazılarımıza ayıracağınız dakikalarla sizleri de gençleşmeye davet ediyoruz.

Yazımızı paylaşın..

Facebook Twitter Whatsapp’ta Paylaş Google Email Print LinkedIn Pinterest Tumblr

Ocak 2019

Sayı: 366

İlkadım Arşiv